Orri honek ez du Cookie-rik erabiltzen.  Ados.

Basque Fest 2019 - Bilbo - apirilak 20, larunbata

  • 11:00 Areatza – Gourmet Txokoa Gastronomia-Dastaketak, sukaldaritza-tailerrak eta gune turistikoak.
  • 11:00 Zabalgune eraikina erakusketa: Dantza-jantzi tradizionalak.
  • 11:00 Areatza herri-kirolen tailerrak familientzat / Benetako jokalariekin ikas ezazu euskal pilotan jokatzen.
  • 11:00 Euskal museoa erakusketa Soinuenea Museoaren eskutik (Euskal musika-tresnak)
  • 11:30 Itsasadarra (pío baroja) Ibai-zeharkaldi antzeztuak: "Zorionak, Mirentxu!" Emanaldiak: 11:45 / 12:15 / 13:15 / 13:45 (3€)
  • 11:30 Itsasadarra (pío baroja) Arrauna bateletan familientzat / Zeharkaldi gidatuak paddle-surf pedaldunetan.
  • 12:00 Alde zaharra bilboko historiari buruzko ibilaldi antzeztua: "Anfitrioiak"
  • 12:00 Guggenheim bilbao museoko zabalgunea euskal Dantza tradizionalen ikuskizuna Bizkaiko Dantzarien Biltzarraren eskutik.
  • 12:00 Areatza euskal pilotaren erakustaldia.
  • 12:00 Euskal museoa Bisita gidatua Soinuenea erakusketara (eu/es/fr)
  • 12:30 La ribera jazz kontzertua: Gorka Iraundegi Hirukotea.
  • 12:30 Azkuna zentroa "Plaza Girotuz" Haurrentzako ikuskizuna.
  • 13:00 Areatza herri-kirolen erakustaldia Lasto-altxatzea eta ingude-altxatzea.
  • 13:00 Euskal museoa musika-jostailuen tailerra.
  • 13:00 Martzana DJ mimoloco.
  • 14:00 García rivero – licenciado poza kalejira Ituren eta Zubietako joaldunen eskutik.
  • 16:00 Itsasadarra (pío baroja) Ibai-zeharkaldi antzeztuak: "Zorionak, Mirentxu!" Emanaldiak: 16:15 / 16:45 / 17:15 / 18:15 / 18:45 (3€)
  • 16:30 Areatza – Gourmet Txokoa Gastronomia-Dastaketak, sukaldaritza-tailerrak eta gune turistikoak.
  • 16:30 Bbk aretoa gernika filmaren (David Herranz) "making of"aren argazki-erakusketa.
  • 16:30 Euskal museoa erakusketa Soinuenea Museoaren eskutik (Euskal musika-tresnak)
  • 16:30 Zabalgune eraikina erakusketa: Dantza-jantzi tradizionalak.
  • 16:30 Itsasadarra (pío baroja) Arrauna bateletan familientzat / Zeharkaldi gidatuak paddle-surf pedaldunetan.
  • 17:00 Euskal museoa Bisita gidatua Soinuenea erakusketara (eu/es/fr)
  • 17:00 Areatza herri-kirolen tailerrak familientzat / Benetako jokalariekin ikas ezazu euskal pilotan jokatzen.
  • 17:00 Plaza barria Dantza-tailerra eta erromeria aiko taldearen eskutik.
  • 18:00 Guggenheim bilbao museoko zabalgunea euskal Dantza tradizionalen ikuskizuna Bizkaiko Dantzarien Biltzarraren eskutik.
  • 18:00 Azkuna zentroa "Plaza Girotuz" Haurrentzako ikuskizuna.
  • 18:00 Areatza euskal pilotaren erakustaldia.
  • 18:00 Euskal museoa erakustaldia: Laneko erritmoetatik musikara
  • 18:00 Bbk aretoa gernika filma (Koldo Serra)
  • 18:30 Plaza barria erromeria aiko taldearen eskutik.
  • 19:00 Areatza herri-kirolen erakustaldia Lasto-altxatzea eta ingude-altxatzea.
  • 19:00 Ledesma – villarías kalejira Ituren eta Zubietako joaldunen eskutik.
  • 19:00 Martzana DJ mimoloco.
  • 21:00 Bilborock miren Narbaizaren kontzertua.
  • 21:00 Arriaga plaza "Negua" ikuskizuna, Dantza eta antzerki akelarrea.
  • 22:00 Azkuna zentroa oreka tx eta San Salvadorren kontzertua.
  • 22:00 Kafe antzokia – basque fest rock city james Room & Weird Antiqua eta Mississippi Queen & The Wet Dogs-en kontzertua.
Seguruenik en informazio gehiago aurkituko duzu.