Orri honek ez du Cookie-rik erabiltzen.  Ados.

Basque Fest 2019 - Bilbo - apirilak 19, ostirala

  • 11:00 Areatza herri-kirolen tailerrak familientzat / Benetako jokalariekin ikas ezazu euskal pilotan jokatzen.
  • 11:00 Euskal museoa erakusketa Soinuenea Museoaren eskutik (Euskal musika-tresnak).
  • 11:00 Areatza – Gourmet Txokoa Gastronomia-Dastaketak, sukaldaritza-tailerrak eta gune turistikoak.
  • 11:00 Zabalgune eraikina erakusketa: Dantza-jantzi tradizionalak.
  • 11:30 Bilborock bertsolaritzari buruzko tailer didaktikoa.
  • 11:30 Itsasadarra (pío baroja) Arrauna bateletan familientzat / Zeharkaldi gidatuak paddle-surf pedaldunetan.
  • 11:30 Itsasadarra (pío baroja) Ibai-zeharkaldi antzeztuak: "Zorionak, Mirentxu!" Emanaldiak: 11:45 / 12:15 / 13:15 / 13:45 (3€)
  • 12:00 Guggenheim bilbao museoko zabalgunea erraldoien kalejira Ondalan konpartsaren eskutik.
  • 12:00 Euskal museoa Bisita gidatua Soinuenea erakusketara (eu/es/fr).
  • 12:00 Areatza euskal pilotaren erakustaldia.
  • 12:00 Alde zaharra bilboko historiari buruzko ibilaldi antzeztua: "Anfitrioiak".
  • 12:30 Azkuna zentroa "Prozak Zirko-Antzerkia" Haurrentzako ikuskizuna.
  • 13:00 Martzana DJ euskal Dub Etxea Sound System.
  • 13:00 Bilborock bertsolaritzari buruzko tailer didaktikoa.
  • 13:00 Areatza herri-kirolen erakustaldia Aizkolariak.
  • 13:00 Euskal museoa musika-jostailuen tailerra.
  • 14:00 García rivero – licenciado poza "Kale-ografiak" ikuskizuna Dantzaz dantza-taldearen eskutik.
  • 14:00 Ledesma – villarías musika-kalejira Bilboko Musika Eskolako txistularien eskutik.
  • 16:00 Itsasadarra (pío baroja) Ibai-zeharkaldi antzeztuak: "Zorionak, Mirentxu!"
    Emanaldiak: 16:15 / 16:45 / 17:15 / 18:15 / 18:45 (3€)
  • 16:30 Itsasadarra (pío baroja) Arrauna bateletan familientzat / Zeharkaldi gidatuak paddle-surf pedaldunetan.
  • 16:30 Zabalgune eraikina erakusketa: Dantza-jantzi tradizionalak.
  • 16:30 Euskal museoa erakusketa Soinuenea Museoaren eskutik (Euskal musika-tresnak).
  • 16:30 Bbk aretoa gernika filmaren (David Herranz) "making of"aren argazki-erakusketa.
  • 16:30 Areatza – Gourmet Txokoa Gastronomia-Dastaketak, sukaldaritza-tailerrak eta gune turistikoak.
  • 17:00 Euskal museoa Bisita gidatua Soinuenea erakusketara (eu/es/fr)
  • 17:00 Areatza herri-kirolen tailerrak familientzat / Benetako jokalariekin ikas ezazu euskal pilotan jokatzen.
  • 18:00 Euskal museoa erakustaldia: Alboka, Txistua eta Dultzaina (euskal musika-tresna tradizionalak)
  • 18:00 Azkuna zentroa "Enkarguz" ikuskizuna Andoni Egaña eta Xabier Zabalaren eskutik.
  • 18:00 Bbk aretoa gernika filma (Koldo Serra)
  • 18:00 Areatza euskal pilotaren erakustaldia.
  • 18:30 Plaza barria "Dantza Piko" Erromeria Patxi eta Konpainiaren eskutik.
  • 19:00 García rivero – licenciado poza musika-kalejira albokarien eskutik.
  • 19:00 Martzana DJ euskal Dub Etxea Sound System.
  • 19:00 Ledesma – villarías "Kale-ografiak" ikuskizuna Dantzaz dantza-taldearen eskutik.
  • 19:00 Areatza herri-kirolen erakustaldia Aizkolariak eta trontzalariak.
  • 20:00 La ribera kontzertua: Serrulla.
  • 21:00 Plaza barria korrontziren kontzertua.
  • 21:00 Bilborock eMe-ren kontzertua.
  • 22:00 Kafe antzokia – basque fest rock city monte del Osoren kontzertua. Talde gonbidatua: Teenage Fanclub. 20€.
  • 22:00 Azkuna zentroa audienceren kontzertua.
Seguruenik en informazio gehiago aurkituko duzu.