Basque Fest 2019 - Bilbo - apirilak 18, osteguna
- apirilak 17, asteazkena
- apirilak 18, osteguna↕
- apirilak 19, ostirala
- apirilak 20, larunbata
- apirilak 21, igandea
- 11:00 Areatza – Gourmet Txokoa Gastronomia-Dastaketak, sukaldaritza-tailerrak eta gune turistikoak.
- 11:00 Areatza herri-kirolen tailerrak familientzat / Benetako jokalariekin ikas ezazu euskal pilotan jokatzen.
- 11:00 Euskal museoa erakusketa Soinuenea Museoaren eskutik (Euskal musika-tresnak)
- 11:00 Zabalgune eraikina erakusketa: Dantza-jantzi tradizionalak.
- 11:30
Itsasadarra (pío baroja) Ibai-zeharkaldi antzeztuak: "Zorionak, Mirentxu!"
Emanaldiak: 11:45 / 12:15 / 13:15 / 13:45 (3€)" - 11:30 Bilborock bertsolaritzari buruzko tailer didaktikoa.
- 11:30 Itsasadarra (pío baroja) Arrauna bateletan familientzat / Zeharkaldi gidatuak paddle-surf pedaldunetan.
- 12:00 Areatza euskal pilotaren erakustaldia.
- 12:00 Alde zaharra bilboko historiari buruzko ibilaldi antzeztua: "Anfitrioiak"
- 12:00 Guggenheim bilbao museoko zabalgunea "Gu Agustina" ikuskizuna, Ereintza Dantza Taldearen eta Maddalen Arzallusen eskutik.
- 12:00 Euskal museoa Bisita gidatua Soinuenea erakusketara (eu/es/en)
- 12:30 Azkuna zentroa "Enaren Kontuak" Haurrentzako ikuskizuna.
- 13:00 Areatza herri-kirolen erakustaldia Harri-zulatzaileak eta idi-dema.
- 13:00 Alde zaharra kalejira Bilboko Udal Txistulari Bandaren eskutik (ibilbidea Alde Zaharrean).
- 13:00 Martzana mazmorra DJs.
- 13:00 Bilborock bertsolaritzari buruzko tailer didaktikoa.
- 13:00 Euskal museoa musika-jostailuen tailerra.
- 14:00 García rivero – licenciado poza kale-animazioa Kaperttarrak Musika-taldearen eskutik.
- 14:00 Ledesma – villarías musika-kalejira Bilboko Musika Eskolako trikitilarien eskutik.
- 16:00
Itsasadarra (pío baroja) bai-zeharkaldi antzeztuak: "Zorionak, Mirentxu!"
Emanaldiak: 16:15 / 16:45 / 17:15 / 18:15 / 18:45 (3€) - 16:30 Zabalgune eraikina erakusketa: Dantza-jantzi tradizionalak.
- 16:30 Euskal museoa erakusketa Soinuenea Museoaren eskutik (Euskal musika-tresnak)
- 16:30 Bbk aretoa gernika filmaren (David Herranz) "making of"aren argazki-erakusketa.
- 16:30 Itsasadarra (pío baroja) Arrauna bateletan familientzat / Zeharkaldi gidatuak paddle-surf pedaldunetan.
- 16:30 Areatza – Gourmet Txokoa Gastronomia-Dastaketak, sukaldaritza-tailerrak eta gune turistikoak.
- 17:00 Euskal museoa Bisita gidatua Soinuenea erakusketara (eu/es/en)
- 17:00 Areatza herri-kirolen tailerrak familientzat / Benetako jokalariekin ikas ezazu euskal pilotan jokatzen.
- 17:30 Zabalgune eraikina erraldoien tailerra familientzat.
- 18:00 Bbk aretoa gernika filma (Koldo Serra)
- 18:00 Areatza euskal pilotaren erakustaldia.
- 18:00 Azkuna zentroa "Zertzeladak" ikuskizuna Bilboko Udal Txistulari Bandarekin eta ondokoen laguntzarekin: Oinkari dantza-taldea, Sestaoko "Birakari" Erraldoiak, Iñaki Diéguez soinu-jolea eta Nerea Ibarzabal bertsolaria.
- 18:00 Guggenheim bilbao museoko zabalgunea "Gu Agustina" ikuskizuna, Ereintza Dantza Taldearen eta Maddalen Arzallusen eskutik.
- 18:00 Euskal museoa kontzertu didaktikoa euskal musika-tresnekin: "J.M. Beltran & hirukotea"
- 18:30 Plaza barria erromeria Herriz Irri Dantza Plazaren eskutik.
- 19:00 Areatza herri-kirolen erakustaldia Harri-jasotzaileak.
- 19:00 Ledesma – villarías erraldoien kalejira familiekin.
- 19:00 Martzana mazmorra DJs.
- 21:00 Bilborock olatz Salvadorren kontzertua.
- 21:00 Plaza barria izaroren kontzertua.
- 22:00 Azkuna zentroa niko Etxarten kontzertua.
- 22:00 Kafe antzokia basque fest rock city: Negracalavera eta The Ribbonsen kontzertua.
Seguruenik Fiestas.Neten informazio gehiago aurkituko duzu.