Lurraldeak
Karmengo Jaiak 2022 - Barakaldo - uztailak 14, osteguna
- 10:00
Diana, Amaia Dantza Taldeko txistularien eskutik, Herriko Plazatik abiatuta.
- 11:00
kalejira, Barakaldoko Udal Txistu Bandekin, San Bizente, Zuhatzu eta Arteagabeitia auzoetan.
- 11:00
Gazte eguna: Bizkaiko konpartsen mahaiingurua, txosnen esparruan.
- 11:30
Haurrentzako eta aurrenerabeentzako jarduerak: musika, puzgarriak, tailerrak, ludoteka, txiki-txoko, etab., Foruen Pasealekuan, Bide Oneran eta Eskulturen Parkean.
- 12:00
Gazte eguna: Konpartsen arteko olinpiadak, txosnen esparruan.
- 12:00
Auzokideen herri-bazkaria, Europa plazan.
- 12:00
Gazte eguna: Barredora puzgarria, Anaien Parkean (12 urtetik gorakoentzat)
- 12:00
Gazte eguna: Rokodromoa: Everest Extream, Anaien Parkean (12 urtetik gorakoentzat)
- 12:00
Xakeko aldibereko partida (saio irekia), Herriko Plazan.
- 12:30
Buruhandiak herriko plazatik.
- 12:30
"aztikeriak" familia-Magiako ikuskizuna, Tor Magoren eta Txoborro Magoren eskutik, Eskulturen Parkean.
- 12:30
Gazte eguna: Gymkhana, Anaien Parkean.
- 13:30
Bits jaurtiketa (3 urtetik gorakoentzat. Nahitaezkoa da kaleko oinetakoak eramatea, ez txankletak), Herriko Plazan.
- 13:30
Gazte eguna: Pintxo-marianitoa, txosnen esparruan.
- 15:00
Gazte eguna: Herri-bazkaria, Anaien Parkean. (txartelak, Makauen txosnan)
- 16:00
Gazte eguna: Magia jokoak, txosnen esparruan.
- 16:30
Gazte eguna: Ane Lindaneren bakarrizketa, txosnen esparruan.
- 17:30
Gazte eguna: DJ Albondigas, txosnen esparruan.
- 18:00
Haurrentzako eta aurrenerabeentzako jarduerak: musika, puzgarriak, tailerrak, ludoteka, txiki-txoko, etab., Foruen Pasealekuan, Bide Oneran eta Eskulturen Parkean.
- 18:00
Sardina-jate herritarra, San Antolin kalean (Hizkuntza Eskola Ofizialaren aldamenean)
- 18:00
Paella solidarioa, Zaballa kalean.
- 19:00
Musika kalejira, Ceo Do Sil musika tradizionaleko talde galiziarraren eskutik, Arrontegitik abiatuta.
- 19:30
Dantza paseoa. Erromeria ibiltaria, Barakaldoko plazetan zehar (Bagatza, Anaien Parkea, Bide Onera Plaza eta Herriko Plaza)
- 19:30
Gazte eguna: Ostikada elektrotxaranga, Anaien Parkean.
- 19:30
El despiste fanfarrea irtengo da, Herriko Plazatik.
- 19:30
Rataplan kale Antzerkia jaialdia, Cía. Capicuaren konpainiaren (Aragoi/Katalunia) "nüshü", Eskulturen Parkean.
- 19:45
Gazte eguna: Euskal Zumba Gaztea, Anaien Parkean.
- 20:00
Abesbatzen erronda, Retuerton barrena Zigor Abesbatzaren kargura.
- 20:00
Queen-i omenaldia, Europa Plazan.
- 20:00
Abesbatzaren erronda, Schola Cantorum abesbatzaren eskutik, San Bizentetik abiatuta (La Bondad, Landaburu eta Zaballa)
- 20:15
Lagun Beti eta Larrabetzuko Gaztelumendi abesbatzen kontzertua, San Jose elizan.
- 21:30
El show de las fellini, txosnen esparruan.
- 21:30
Suzko zezena, Herriko Plazan.
- 23:00
Unidad alavesa eta iheskideren kontzertua, Anaien Parkean.
- 23:00
kontzertua, ana guerra-k emana, Herriko Plazan.
- 02:00
Gazte eguna: DJ jonkass, txosnen esparruan.
Zuretzako interesgarri ere izan daitezke: